Biblické hodiny

bible

Desatero - úvod - Jednou jsme se pokusili popřemýšlet o desateru z opravdu neobvyklého pohledu. Ono opravdu nezačíná: "V jednoho Boha věřiti budeš..." Toto zamyšlení je přemýšlením o tom, co desateru předchází a co nám vlastně může a má říci.

Přečíst opravdu celou bibli? - Bible je jednou z nejdůležitějších součástí křesťanova života. Je ale nutné ji opravdu celou přečíst? Nad tím jsme se zamýšleli na biblické hodině a nepředpokládejte automatickou odpověď ano. Co od přečtení celé bible rozhodně neočekávat a případné praktické rady pro toho, kdo se k četbě rozhodne, to najdete v našem dnešním zamyšlení.

Vždycky a nikdy - nepřikládal bych tomu nějaký velký význam, ale není to asi úplná náhoda. Když si z bible vypíšete všechny verše obsahující slovo vždycky nebo nikdy, dostanete 100 veršů z nichž skoro polovina je obecnými radami a pravidly, kterými se můžeme řídit na naší cestě za Bohem. Za Bohem se nedá sedět nebo stát, s ním se dá jenom jít.

Uzdravení v sobotu - Už nevím koho to napadlo, ale jednou jsme se rozhodli na biblické hodině prozkoumat kolik vlastně lidí Ježíš uzdravil v sobotu.Kolik myslíte vy? V článku najdete přesný počet.